Ana Sayfa Hakkımda Eserlerim Download Linkler
 
 
     
HAKKIMDA    

İzmir' liyim. Kediyi merak öldürür derler ya, elektronik cihazların içini açıp "acaba içinde ne varmış" merakı, beni elektronik bölümünde okumaya sevketti. Daha sonra radyoların içinde konuşan bir insan, televizyonların içinde de oynayan insanlar olmadığını anladım.

1980 yılında İzmir Karabağlar Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne girdim. 1984 yılında Teknik Lise' nin elektronik bölümünden mezun oldum.

Okuldaki bir elektronik hocamızın kızdığı zaman, "İnşaallah elektronik öğretmeni olursunuz" bedduası tuttu. 1984 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, Elektronik Öğretmenliği bölümünü kazandım ve kayıt yaptırdım. 1988 yılında okulumu başarı ile bitirdim. İlkokul'dan beri kızdığım veya kızdırmaktan zevk aldığım kişilerin karikatürlerini çizerek başladığım çizgi maceram, üniversite'de okurken, çeşitli mizah dergilerinde ve bazı büyük günlük gazetelerde karikatürlerimin yayınlanmasına sebep oldu.

Üniversite bittikten sonra, özel bir firmada elektronik cihaz tasarımı ve üretimi üzerine çalıştım. 1992 yılında Elazığ ilinde öğretmenliğe başladım. 1997'de Manisa'ya tayin oldum. Mesleki Eğitim Merkezi'nde (Eski adı Çıraklık Eğitim Merkezi) 7 yıl görev yaptım. 2004 yılında şu an halen görev yaptığım, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde göreve başladım.

Kahvehane alışkanlığım olmadığı için can sıkıntısından ne yapayım derken, 1993 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı bilgisayar projelerinin içinde buldum kendimi. Çeşitli eğitimlere ve seminerlere katıldım. Uzman Eğitici Bilgisayar Formatörü ünvanı ile bir çok öğretmene bilgisayar kursları verdim, bu konularda çalışmalar yapıp çeşitli görevlerde yer aldım.

1998 yılında, E.C.A Elginkan Grubu' na ait Ümmehan Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nde, Yetişkin Eğitimi ve Geliştirme ve Uyum Kursları kapsamında yaklaşık 14 sene çeşitli bilgisayar eğitimleri verdim.
Valiler, belediye başkanları, profesörler ve üst rütbeli subayların da dahil olduğu kesimlere bilgisayar kursları verdim.

Her gün bilgisayarını çökerten, virüs bulaştıran eş, dost ve öğretmen arkadaşlardan sıkılıp, kolay kolay çökmeyen ve virüs bulaşmayan Linux dağıtımları ile ilgilenmeye başladım. Bir müddet Mandrake (Mandriva) Linux kullandım. Daha sonra Suse Linux kullanmaya başladım.

Tübitak UEKAE bünyesinde geliştirilen Linux kökenli ulusal işletim sistemi sayılabilecek PARDUS projesi ile tanıştım ve Pardus kullanmaya başladım. Halen bilgisayarlarımın hepsinde Linux kurulu ve güvenle, virüs, trojan, spyware derdi olmaksızın bilgisayar kullanmanın keyfini sürüyorum.

Windows XP ve Windows 7 işletim sistemlerini sadece işim ve verdiğim kurslar gereği kullanıyorum. Diğer tüm çalışmalarımda Pardus, Ubuntu ve Linuxmint olmak üzere çeşitli Linux dağıtımlarını kullanıyorum.

Amatör olarak fotoğrafçılık ile uğraşıyorum. Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Tüm stresimi alıyor.

Yayınlanmış (Muzaffer ASLAN ile birlikte) çeşitli kitaplarım vardır.

1-) Sağlık Meslek Liselerinde Okutulan Bilgisayar Ders kitabı (4 Cilt) (Şu an yayıncı firma ne yapıyor bilmiyorum).

2-) Elektronik Devre Uygulamaları I-II-III kitapları (3 cilt) (Telif hakları bizde..)

3-) Herkes için Elektronik (Cilt-I) kitabı (Telif Hakları bizde..)

4-) Kurs verdiğim eğitim merkezi için yazdığım, çeşitli bilgisayar kitapları ve kurs notları.

Yüzmeyi, araba kullanmayı, karikatür ve resim çizmeyi seviyorum..İnsanlara muzip ve muzur şakalar yapmak hoşuma gidiyor. Elektronik devreler ile uğraşmayı çeşitli devreler tasarlamayı ve çalıştırmayı seviyorum. Bilgisayar kullanmak artık hayatımın bir parçası, neredeyse onsuz bir iş yapamıyorum. Hafta sonları hariç, günde 4-6 saat uyuyorum.

İyi seviyede teknik ingilizce ve ingilizce biliyorum.
 
 
     
Ana Sayfa © Sitedeki tüm içerik Eyüp Ersan Sülün'e aittir. İrtibat
Hakkımda Site sahibinden izin alınmadan, alıntı yapılamaz.  
Eserlerim   Eyüp Ersan SÜLÜN
Download Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Linkler Site En iyi 1024 x 768 px Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  ve üzeri çözünürlüklerde izlenir.  Elektronik Öğretmeni
    MANİSA
  Site, güncel tüm web tarayıcılar  
  ile sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. E - Posta : ersansulun@yahoo.com